Czy można założyć perukę lace bez użycia kleju do peruk?

Używanie mocnych klejów do peruk, aby zabezpieczyć peruki z przodu, może być kłopotliwe. Klej może budować się na siateczce a jego usunięcie preparatem przeznaczonym do tego w swoim składzie zawiera bardzo często alkohol, który uszkadza nam włosy.

Klej również może blokować pory w skórze głowy, co prowadzi do uszkodzenia mieszków włosowych.  Może to uniemożliwić wzrost włosów, a nawet przerzedzenie włosów, które już tam są.

A ponieważ lateks jest powszechnym składnikiem kleju do peruk, często powoduje alergie u niektórych osób noszących peruki.  Reakcje te mogą prowadzić do wysypki, wysuszenia włosów, a nawet ich wypadania.

Być może w przeszłości miałaś problem z klejem do peruk lub po prostu szukasz bezpieczniejszej alternatywy, istnieje wiele sposobów na mocowanie peruki koronkowej peruki bez żadnych uszkodzeń.  Czytaj dalej, a opowiem Ci o nich wszystko.

 

Jak nakładać peruki koronkowe bez kleju?

 

Gdy twoje włosy są przygładzone płasko i upięte z tyłu, nadszedł czas, aby założyć perukę.  Proces aplikacji będzie się różnić w zależności od wybranej metody aplikacji.

 

Klipsy, grzebienie, gumki ściągające

 

Peruki bezklejowe (z ang. Glueless wig) często mają naszyte klipsy lub grzebienie.  Zwykle jeden znajduje się na czubku głowy, drugi nad każdym uchem i z tyłu, zaraz przy karku.

Te lokalizacje są dość standardowe, ale producent peruk może zrobić coś innego.  Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie ze sposobem ich ułożenia, możesz je łatwo usunąć, przecinając przymocowaną nitkę.

Klipsy do peruk i grzebienie są bardzo tanie. Możesz sama zdecydować w którym miejscu najbardziej ich potrzebujesz i wykonać ich wszycie samodzielnie.

Zarówno klipsy do peruk, jak i grzebienie do peruk przyczepiają się do twoich naturalnych włosów prawie jak spinka. Najlepiej stosować je, gdy peruka ma już ładny, dopasowany krój. Najnowszym ulepszeniem w konstrukcji peruk typu lace jest szeroka gumka, która w konstrukcji czepka przebiega przez środek peruki. Gumka ta naciąga perukę z przodu i dobrze mocuje ją bez potrzeby użycia kleju. Gumka jest regulowana i można ją odpiąć, jeżeli uznamy, że nie jest nam potrzebna.

 

 

 

Taśmy do peruk

Taśma do peruk to klej do mocowania peruk.  Jednak taśma do peruk zwykle nie jest tak mocna ani niszcząca jak klej do peruk. Nie pozostawia kleju na siateczce, przez co jest czystszym sposobem na mocowanie twojej peruki.

 Często występuje w paskach, które są już porcjowane.  Jeśli zakupisz taśmę w rolce, możesz ją przyciąć do odpowiedniego rozmiaru.

 Teraz, gdy już wiesz, w których miejscach chcesz przymocować swoją perukę, musisz przygotować do niej skórę, przetrzyj ją wzdłuż linii włosów wacikiem nasączonym alkoholem.

Następnie wygładź wszystkie włosy wzdłuż linii czoła. Przyklej taśmę w wcześniej przygotowanych miejscach, nie zrywając jej warstwy z zewnętrznej części. Po nałożeniu peruki wywiń siateczkę z przodu tak aby mieć dostęp do taśmy. Następnie możesz odkleić zewnętrzną część taśm po całości lub sukcesywnie, rozpocząć mocowanie swojej peruki, dociskając po kilka sekund każdy obszar, w którym znajduje się taśma.

Przed nałożeniem taśmy musisz wyrównać perukę na głowie tak, aby dobrze pasowała i znajdowała się w miejscu, które lubisz.  Gdy poczujesz się komfortowo ze sposobem, w jaki peruka wygląda, możesz zacząć pracować nad jej klejeniem.

Metoda mieszania

Metoda mieszania jest możliwa tylko dla kobiet, które posiadają swoje włosy. Jeżeli decydujesz się na tą metodę, powinieneś użyć peruki zbliżonej do koloru i tekstury swoich włosów bio.

W przeciwnym razie część mieszająca może być widoczna i nie przyniesie pożądanego efektu.  Będziesz musiała wyciągnąć trochę swoich włosów bio które zostały wsunięte pod perukę. Wyciągamy włosy z przodu i boków, ale również możemy zrobić to samo z tyłu peruki, aby uzyskać naturalne przejście i móc uczesać swoją perukę np. w wysoki kucyk.  To, ile wybierzesz włosów zależy od wyglądu, który chcesz osiągnąć.

Jeśli używasz metody mieszania, nie powinnaś używać taśmy, ponieważ może ona plątać i niszczyć włosy.  Mieszanie działa najlepiej w połączeniu z grzebieniami lub klipsami.

 

Mocowanie elastycznej opaski.

W przypadku użycia opaski do peruk nie musisz robić zbyt wiele.

Ta metoda pomaga ułożyć perukę płasko.  Jeśli kupisz perukę, która jest trochę za duża, jest to metoda dla Ciebie. Aczkolwiek metoda ta jest najmniej inwazyjna, to jednak ma swoje minusy. Opaska zwiększa minimalnie objętość z przodu, dlatego polecamy nasze opaski, które zamiast grubej rzepy do mocowania z tyłu, posiadają regulowaną cieniutką gumeczkę, dzięki temu nadaje ona mniej objętości. Gumka ta może służyć również jako punkt zaczepienia grzebienia, który znajduje się z tyłu peruki. Wsuwając go pod perukę, możemy unieść włosy i związać lub uzyskać pożądane stylizacje. Ta metoda jest dobra zarówno dla kobiet które posiadają włosy, jak i dla kobiet które je utraciły.

 

 

Jaka metoda jest najlepsza mocując perukę?

To wybór indywidualny na który ma wpływ nie tylko posiadanie włosów lub ich brak. Chorując na łysienie plackowate od ponad 20 lat osobiście zdecydowałam się na opaski do peruk oraz silną gumę do włosów, która działa jak klej.

Got2B jest w świecie peruk dobrze znanym produktem. Łatwo dostępny w drogeriach możesz go zakupić w tubce w konsystencji gumy lub spray działający jak silny lakier do włosów. Gumę nakładam na kilka minut przed nałożeniem peruki, aby przeschła i nabrała przeźroczystego koloru. Po mocowaniu możesz dodatkowo obwiązać przód opaską uciskową na kilka minut dla lepszego mocowania lub podsuszyć suszarką miejsca mocowania. Metoda ta zajmuje mi niewiele czasu i nie niszczy peruki.

 

 

4 Replies to “Jak założyć perukę lace bez klejenia?”

 1. Sylwia

  Witam szukam peruki która wygląda naturalnie ,tanie peruki syntetyczne sprawiają że mam dużą głowę i wygląda to nie naturalnie ,chciała bym również upinać włosy w kucyk …lub robić warkocze …interesuje mnie średni lub jasny brąz kolor .przedziałek na środku i długość 45cm lub dłuższe ,czy mogła by mi pani polecić konkretny model ,nie mam własnych włosów..dziękuję Czarnecka Sylwia

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, warto zapoznać się w różnicy konstrukcji full lace i lace front, czyli pierwsze szyte w całości ręcznie, drugie szyte z przodu ręcznie, tył maszynowo. W obydwóch konstrukcjach jest możliwość upieć oraz przekładany przedziałek. Z tym ze w konstrukcji lace front jest to 33 cm w głąb, a w konstrukcji full lace na całej objętości głowy. Z brązów lace front polecam Oliwie z full lace dostępna jest Diana. Jeżeli to nasza pierwsza peruka typu lace, może warto przyjechać do salonu na przymiarkę, zapraszam serdecznie !

   Odpowiedz
 2. Sylwia

  Witam, mam pytanie dotyczące klejenia lace front. Jestem przed zakupem peruki od Państwa i zastanawiam się czy lace front będzie widoczny bez klejenia czy guma ściągająca wystarczy i jak z ewentualną wymianą takiej gumy (czy można dokupić).

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, perukę można nosić bez klejenia, dla lepszego mocowania można użyć również antypoślizgowej opaski do peruk dostępnej również na naszej stronie. Guma w konstrukcji jest regulowana oraz można ja odpiąć i wymienić w razie potrzeby. Po zakupie peruki i jej przymierzeniu, jeżeli zdecydujemy się na zwrot, należy zwrócić perukę w stanie nieużywanym z nie przycięta siateczka.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk

Back to Top