Co powinnaś wiedzieć decydując się na perukę.

Dla kobiety zakup peruki najczęściej jest bardzo trudny, dobranie koloru, odpowiedniej konstrukcji czepka oraz rozmiaru dla osoby, która kupuje taką perukę pierwszy raz na pewno nie należy do najłatwiejszych zakupów.

 

Peruki lace z naturalnych włosów, cieszą się coraz większą popularnością. Peruki naturalne przede wszystkim rewelacyjnie imitują prawdziwe włosy wyrastające z głowy. Dzięki nowoczesnym technikom szycia, dzisiejsze peruki to nie to z czym mogą nam się kojarzyć peruki jeszcze 20 lat temu. Często trudno jest zauważyć różnicę, pomiędzy peruką a naturalnymi  włosami bio, co zapewnia dyskrecje i komfort dla kobiety która z powodu choroby lub innych utraciła włosy. Choć ceny peruk naturalnych są wyższe niż w przypadku ich syntetycznych włosów, to bez wątpienia są warte swojej ceny.

 

 

Jakie są zalety peruk naturalnych?

Po pierwsze są trwalsze, w przypadku włosa dziewiczego, peruka może ci posłużyć nawet kilka lat. Dzięki użyciu włosa naturalnego w peruce, otwierają się możliwości w czesaniu, stylizacji pod wpływem ciepła, czy to lokówek czy prostownicy w celu uzyskania wymarzonej fryzury.

Dodatkowo, jeśli masz na to ochotę – możesz bez obaw podciąć fryzurę, skracając włosy, nadając jej zamierzoną długość i kształt. W przypadku syntetycznych modeli, włos syntetyczny jest mniej elastyczny i często nie można zmienić jego pierwotnego stanu.

Zalety peruki naturalnej obejmują również komfort noszenia. Użycie lekkich materiałów, oddychających i przepuszczających powietrze pozwoli ci na zachowanie zdrowej skóry głowy i twoich włosów bio, jeżeli myślisz np. o odstawieniu farbowania i pragniesz, aby twoje włosy miały czas na regenerację, peruka naturalna może posłużyć jako przejściowy wybór w uzyskaniu pięknych, zdrowych włosów.

https://tiny.pl/9nb6t

Budowa peruk naturalnych najważniejsze informacje.

Jak są zbudowane peruki naturalne? Można wykonywać je w całości ręcznie, maszynowo, lub łączyć dwie techniki razem. Prawdziwe włosy są łączone z oddychającym materiałem ( zwanym siateczką, koronką z ang.’ lace ) którego odcień dopasowany jest do karnacji twojej skóry. Do czepka dodaje się także specjalne elastyczne wstawki, które pozwalają na lepsze dopasowanie  do kształtu głowy. W świecie peruk wykonanych na siateczce lace, najpopularniejsze są dwa rodzaje czepków. Szyte z przodu koronkowo tzw. Lace front, oraz szyte całościowo Full lace. Nie wiesz o co chodzi? Nie martw się – wszystko postaram się wyjaśnić za pomocą zdjęć.

Na zdjęciu , konstrukcja w całości szyta tzw. #full lace, wykonana na siateczce HD. Przez siateczkę przeplata się włosy, jest to czasochłonna i bardzo precyzyjna praca. Wyróżniamy siateczki French , Regular Swiss (siateczka szwajcarska) oraz  siateczka HD. Siateczki różnią się od siebie grubością. HD  najlepiej imituje skóre. W przekonaniu społeczności perukarskiej koronka HD jest taka sama jak koronka szwajcarska, nic bardziej mylnego. Pomimo że koronka HD jest rodzajem koronki szwajcarskiej, to jednak jest zdecydowanie cieńsza, jak i delikatniejsza niż zwykła koronka Swiss. 

 

Wracając do konstrukcji Full lace, w całości szytej ręcznie, konstrukcja ta pozwala na zrobienie przedziałka w dowolnym miejscu na głowie, warianty fryzur są nieograniczone. Konstrukcja ta jest najdroższą konstrukcją dostępną na rynku peruk, ze względu na niedościgniony komfort w noszeniu. Stworzona z myślą o komforcie i jakości.

 

 

 

Drugą konstrukcją dostępną na rynku peruk lace ofercie, jest konstrukcja lace front. Konstrukcja tańsza, lecz również wygodna i oddychająca. Różni się tym, iż tylko przód jest wykonany ręcznie. Przedziałek i przekładanie włosów nadal jest możliwe w głąb z przodu peruki. W naszej ofercie jest to 33 cm x 15 cm, to najszersza z dostępnych na rynku w tym rodzaju peruk.  Reszta konstrukcji wykonana jest maszynowo na elastycznym lekkim materiale. Nie oznacza to jednak, że wygląda mniej naturalnie. Konstrukcja ta jest najczęściej wybierana przez kobiety z częściową utratą włosów. Ale również przez początkujących w świecie peruk ze względu na łatwość jej mocowania, noszenia.https://tiny.pl/9nztg

Na jakąkolwiek z powyższych opcji się zdecydujesz, #peruki na siateczkach lace od lat cieszą się na świecie najbardziej naturalnym wyglądem wsród peruk, najsławniejsze piosenkarki i celebrytki takie jak Beyoncé, Lady Gaga, Kelly Jenner, Katy Perry i wiele innych noszą je na codzień, nadając nowego spojrzenia na peruki, które nie muszą być już postrzegane jako coś wstydliwego, a wręcz przeciwnie, wskazują na potrzebę posiadania takiej peruki w naszej garderobie,  czyniąc ją najlepszą wśród naszych akcesoriów !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk

Back to Top